Axon Consulting
Aby vás bydlení bavilo
přejímky a předpřejímky inspekce nemovitostí reklamace vad

Aby vám nezbyly oči pro pláč

V roce 2011 naše společnost řešila reklamační vadu v bytě, který se nachází ve velmi luxusním bytovém komplexu na Praze 8. Problém byl v rezonanci podlahy ložnice. Bytová jednotka je umístěna v 5.NP. Byla provedena speciální měření, vypracován posudek statika a posudek autorizovaného inženýra v oboru betonových konstrukcí. Zhruba po třítýdenním zkoumání a hledání příčiny byl zdroj vibrací odhalen. Příčinou nepříjemných zvuků a chvění byl motor vzduchotechniky v 1. podzemním podlaží. Developer vadu uznal a provedl nápravu. Odstranění vady bylo naprosto jednoduché. Šlo pouze o doplnění pružných jednotek mezi motor a betonový fundament.  V průběhu zkoumání a hledání příčiny nepříjemných vibrací byli techniky současně objeveny praskliny na betonových konstrukcích ve společných prostorách. Vzniklou situaci jsme podrobně popsali a o všem uvědomili předsedu SVJ. Doporučili jsme provést kompletní prohlídku objektu před koncem záruční lhůty, jejíž termín vypršení byl 4 měsíce po našem jednání. Součástí našeho jednání s panem předsedou SVJ byla předložena cenová nabídka na provedené činnosti. Jednotková cena na jednu bytovou jednotku vycházela 500,-Kč. Počet bytových jednotek ve velmi luxusním bytovém rezortu je 125. Po několika jednáních jsme cenu snížili o 10%. I přes tuto cenovou úpravu jsme zakázku neobdrželi s tím, že cena je stále příliš vysoká.

Po osmi měsících kdy jsme ukončili jednání s SVJ došlo k velmi vážné statické poruše objektu. Celá tato záležitost byla mediálně velmi sledována. Krátce na to jsme byli kontaktováni zástupcem SVJ této nemovitosti se žádostí o pomoc. Naše snaha jakkoliv pomoci byla bohužel marná, a to z jediného důvodu. V záruční lhůtě nebyla uplatněna žádná! vada u developera. Naše doporučení bylo se vším se obrátit na renomovanou právní kancelář.

Celý tento vzniklý problém byl nakonec vyřešen díky náročným jednáním právníků se zástupci developerské společnosti. Náklady, které tím vznikly SVJ byly mnohonásobně vyšší než byla naše nabídka na provedení kontroly objektu před koncem záruky. Cena bytů v této nemovitosti klesla na samé tržní dno.  

Doporučujeme všem, kteří hodlají investovat své peníze do jakékoliv nemovitosti, aby nepodceňovali kontrolu před její koupí. U nových nemovitostí současně doporučujeme provést kontrolu před koncem záruční lhůty.

Najdete nás na Facebooku
+420 737 318 702
Aby vám nezbyly
oči pro pláč